Lyžařský areál

Nové Hamry

Nové Hamry, 36221 Nové Hamry

Skiareál Nové Hamry se rozprostírá v kouzelné horské vesničce. Když zajde slunce a nastane soumrak a tma, jako byste se ocitli v jiném světě, ve světě pohádek. Areál leží v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka, které sem přitékají z vrcholků Krušných hor.

provozní doba

Denní Večerní
Pondělí 9:00–16:00
Úterý 9:00–16:00
Středa 9:00–16:00
Čtvrtek 9:00–16:00 18:00–20:00
Pátek 9:00–16:00 18:00–20:00
Sobota 9:00–16:00 18:00–20:00
Neděle 9:00–16:00

přehled služeb

Půjčovna lyžařského vybavení
Servis lyžařského vybavení
Lyžařský instruktor
Lyžařské závody na čas jako teambuilding

Skiareál Nové Hamry se rozprostírá v kouzelné horské vesničce. Když zajde slunce a nastane soumrak a tma, jako byste se ocitli v jiném světě, ve světě pohádek. Areál leží v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka, které sem přitékají z vrcholků Krušných hor.

Areál leží v nadmořské výšce 720 až 860 metrů. Dvě výše jmenované říčky areál rozdělují na dvě poloviny, ten náš, nacházející se na svahu Křovitá stráň, se nachází pouze 250 metrů od centra Nových Hamrů má dvě sjezdovky a dva vleky. Delší trať se jmenuje Velká sjezdovka (mezi místními známá spíše jako Slalomák) a měří 400 metrů. Je vhodná pro zkušenější lyžaře a snowboardisty, zejména pro svou vyšší obtížnost ve spodní části tratě. Na této trati je i večerní lyžování

Druhá sjezdovka se jmenuje U stříbrného smrku, měří 300 metrů, má mírnější sklon a díky menší náročnosti je vhodná pro začínající lyžaře a méně zdatné sportovce.

Obě sjezdovky jsou upravovány špičkovou rolbou Prinoth Leitwolf.

Přímo pod hlavním vlekem je pro návštěvníky připraveno bezplatné parkoviště Ski Hamry a pokud by bylo nejhůř, přes silnici je chata Horské služby České republiky Nové Hamry.

SOUČASNOST:

V současné době se novým majitelem/provozovatelem stala společnost, která chce především zachovat přírodní ráz lyžařského areálu a poskytovat zde perfektní služby zejména pro pokročilé a zkušenější lyžaře, kteří ocení náročnost sjezdovky, ale na druhou stranu uvítá i jejich děti na sjezdovce U stříbrného smrku, které budou navštěvovat lyžařskou školu a budou pod dohledem zkušených instruktorů, po celou dobu, co si rodiče budou užívat náročnější sjezdy na „Slalomce“.

Cílem je celý areál nabídnout zejména všem lyžařským kurzům, na které bude čekat ubytování, strava, lyžařští instruktoři a připravená sjezdovka. Cílem je zatraktivnit lyžování a naučit ty, kteří se horám vyhýbají a dávají přednost „virtuálnímu lyžování na simulátoru“. Naučíme Vás lyžovat, naučíme vás mít rádi hory a naučíme Vás jezdit za námi a za prima partou, která zde vzniká.

Firemní klientele nabídneme také lyžařský kurz, který může být začleněn do teambuildingu, kdy naučíme lyžovat a snowboardovat i ty, kteří nad lyžařským uměním již několikrát zlomili hůl. Celý svah včetně obsluhy a instruktorů budete mít pouze pro sebe. Nemáme nejdelší sjezdovky, kdy už v půlce začínají bolet nohy, ale nabízíme přiměřenu délku, kde instruktor má dokonalý přehled o Vašem stylu a hned Vás může instruovat co, můžete zlepšit. Neunavíme Vás dlouhým sjezdem, ale dáme vám zabrat na krátké a technické trati, že na konci kurzu Vás to bude bavit.

Proč? Protože Vám zajistíme to nejkvalitnější vybavení od českých výrobců sjezdových lyží, seřízené na profesionálních strojích, jsme schopni zajistit i lyžařské oblečení, pokud se rozhodnete zkusit své štěstí a kolegové lyžaři Vás doposud nelyžaře přemluví ke sjezdu. Smát se Vám nikdo nebude, protože smát se budete Vy, nad sebou, protože Vás to naučíme.

Jsme tady i pro fajnšmekry, kteří si mohou pronajmout celý areál, s instruktory, s paralelním slalomem, a s apres ski.

sdílej středisko