Lyžařský areál

Klepáčov

Klepáčov, 788 16 Sobotín

Skiareál Klepáčov se nalézá v malebném údolí Klepáčovského potoka na úpatí Hrubého Jeseníka. Na jedné straně vás uchvátí panenská příroda s rustikálním roubený kostelíkem sv. Jana Nepomuckého z roku 1783 na straně druhé mystická atmosféra spojená s historickými čarodějnými procesy.

provozní doba

PONDĚLÍ - PÁTEK bude doplněno

SOBOTA - NEDĚLE

bude doplněno


Ubytování:

přehled služeb

Školení
Hotel
Ubytování v soukromí
Půjčovna lyžařského vybavení
Servis lyžařského vybavení
Lyžařský instruktor
Lyžařská škola
Lyžařské závody na čas jako teambuilding

Skiareál Klepáčov se nalézá v malebném údolí Klepáčovského potoka na úpatí Hrubého Jeseníka. Na jedné straně vás uchvátí panenská příroda s rustikálním roubený kostelíkem sv. Jana Nepomuckého z roku 1783 na straně druhé mystická atmosféra spojená s historickými čarodějnými procesy.

Lyžařský areál Klepáčov se nachází 18 km od Šumperku na silnice 1. třídy směr Ostrava. Nadmořská výška se zde pohybuje mezi 740 až 850 m. n.m.

V areálu jsou k dispozici 4 upravené sjezdovky se stejným počtem vleků. V roce 2011 bylo nainstalováno zasněžování také na modré sjezdovce, takže si lyžaři mohou užít celkem 3 sjezdovky s umělým zasněžováním. Parkování je zdarma jen pár kroků od sjezdovky, kde se nachází také občerstvení s širokým sortimentem teplých, studených nápojů a také základní nabídkou jídel.

Pro začínající lyžaře je možné zajistit privátní i skupinové lyžařské kurzy v renomované ski škole Newman. V areálu se nachází také půjčovna s lyžařským vybavení a profesionálním servisem lyží.

Rodiče nejmenších lyžařů jistě ocení, že děti do 5ti let mají lyžování v doprovodu rodičů na všech vlecích zdarma.

Pokud toho nebudete mít za celý den dost, tak si můžete užít i večerní lyžování. Upravená a osvětlená sjezdovka má dálku 530 m a převýšením 150 m.

Pro běžkaře bychom doporučili začátek jejich trasy Na Skřítku. Odtud vychází celá řada značených a upravovaných běžeckých tras různé obtížnosti.


V současné době se novým majitelem/provozovatelem stala společnost hory řeky jezera a.s., která chce především zachovat přírodní ráz lyžařského areálu a poskytovat zde perfektní služby zejména pro pokročilé a zkušenější lyžaře, kteří ocení náročnost sjezdovky, ale na druhou stranu uvítá i jejich děti na sjezdovce.


Poloha a umístění Klepáčova nabízí návštěvníkům klid pro odpočinek a nesčetné množství možností, jak strávit čas, ať na kole či pěšky, na běžkách či jako s větrem o závod na lyžích. Zde si vybere každý.

Zveme Vás na výpravu za poznáním jesenických hor. Modrá turistická značka Vás krátkou cestou dovede na sedlo Skřítek, odkud se můžete vydat dále k jesenickým hřebenům, poznat kamenná moře a dozvědět se z naučných tabulí o jejich vzniku za přispění mrazu. Ztracené kameny, Pecný, Břidličná hora, zde všude se s kamennými moři setkáte.

A také s krásnými výhledy do kraje. Cestou po hřebeni můžete obdivovat krásu horských luk, úžasnou vůni všech rostlin a dřevin, které zde rostou.

Osvěžení Vám poskytne Jelení studánka, průzračná a křišťálově čistá voda, jejíž hladina se krásně leskne pod slunečními paprsky.

Můžete pokračovat dál, u Petrových kamenů vzpomenout na místo, kde se prý slétávaly ke svým rejům čarodějnice, a dojít až na nejvyšší vrchol zdejších hor, Praděd. Ano, zpočátku Vás čeká cesta do kopce, ale na horách platí, že každý vystoupaný metr nahoru, je posléze odměněn krásnými pohledy a nezapomenutelnými zážitky.

Mnoho míst je dostupných i pro cykloturisty, v zimě pro běžkaře.

A kdo neholduje letní ani zimní turistice, i ten zde není ztracen. Co třeba výlet za poznáním historie kraje, architekturou...

V blízkém Sobotíně se můžete seznámit s historií rodu Kleinů, zakladatelů zdejších železáren, s jejichž jménem je spojeno budování železničních tratí a další infrastruktury. Události, které se odehrály ve 2. pol. 17. stol. ve zdejším kostele svatého Vavřince, stály na počátku čarodějnických procesů. Blíže Vám celou tuto temnou dobu přiblíží Expozice čarodějnických procesů v Šumperku.

V Šumperku se můžete s pomocí mobilní aplikace vydat Po stopách Malé Vídně, jak se tomuto městu pro jeho krásnou architekturu přezdívalo. Vystoupat můžete i na Radniční věž a pokochat se pohledem na město a jeho okolí. K návštěve zve rovněž Vlastivědné muzeum a kulturní zařízení.

Nebo se vydejte do nedalekých Velkých Losin a poznejte, jak se ručně vyrábí papír, a to právě v Muzeum papíru ve Velkých Losinách, kde stále ruční výroba probíhá. Osvěžit se a zrelaxovat můžete v Lázních Velké Losiny, což jsou termální lázně s velkým aquaparkem.

Možností, kam vyrazit, je mnoho a toto byla jenom malá ochutnávka. Určitě Vás budeme rádi inspirovat a rádi Vám poradíme.

sdílej středisko